9.04.2019

Warsztaty w ramach projektu „Przydomowe ogrody przyjazne pszczołom”

Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa Oddział w Słupsku informuje, że prowadzi rekrutację osób na warsztaty z zakresu zakładania i prowadzenia przydomowych ogrodów przyjaznych pszczołom. Warsztaty będą organizowane w ramach przedsięwzięcia pn. ,,Przydomowe ogrody przyjazne pszczołom”które otrzymało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Warsztaty będą odbywały się na terenie wszystkich powiatów województwa pomorskiego w okresie od marca do maja 2019 r. Skierowane są do wszystkich mieszkańców województwa pomorskiego, rolników, mieszkańców wsi, właścicieli działek i ogródków przydomowych. Każdy warsztat będzie trwać 6 godzin wykładowych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny!!

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma darmowe sadzonki krzewu miododajnego i drzewka owocowego ponad to uczestnicy otrzymają ulotkę, w której będą zawarte podstawowe informacje dotyczące zakładania i pielęgnacji przydomowego ogrodu oraz certyfikat udziału w warsztacie.

Podczas warsztatów zostanie przekazana wiedza i umiejętności praktyczne w zakresie zakładania i pielęgnacji przydomowych ogrodów przyjaznych rodzimym gatunkom owadów zapylających. Uczestnicy dowiedzą się jak zaprojektować ogród, jakie odmiany roślin miododajnych dobrać do przydomowego ogrodu, jak je sadzić i pielęgnować.

Każdy warsztat będzie trwać 6 godzin wykładowych. Organizatorzy zapewniają również drobny poczęstunek dla uczestników.

Dla każdego powiatu przewidziano jedno spotkanie dla 15 osób. 

  

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie telefoniczne ( numer telefonu 59 842-58-49)