17.12.2017

Tydzień profilaktyki – „ Zażywasz przegrywasz!”

Działania profilaktyczne w ZKiW w Koczale są jednym z głównych założeń programu wychowawczo-profilaktycznego. Niewątpliwie są też priorytetem w działalności szkolnych pedagogów. I to właśnie z ich inicjatywy, z końcem listopada odbył się coroczny już Tydzień Profilaktyki, skierowany do uczniów naszej szkoły. Działania profilaktyczne przyjmują różnorodne formy, co czyni je atrakcyjnymi dla odbiorców. Tydzień, tradycyjnie już, rozpoczęły zmagania sportowe i oczekiwany przez wszystkich Turniej Piłki Siatkowej i rozgrywki  w „Dwa ognie”. We wtorek, 28 listopada nasza młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Panią nadkomisarz Iwoną Woźniak i Panem dzielnicowym Karolem Ludwikowskim na temat „Bezpieczeństwa w sieci” oraz „Cyberprzemocy”.

W środę odbyło się spotkanie z terapeutą Panem Tomaszem Kłakiem oraz podopiecznymi z Ośrodka w Łękini, tematem spotkania było „Nie zmarnuj swojego życia”. Ponadto 30 listopada w czwartek uczniowie klasy trzeciej gimnazjum pod kierunkiem Pani Krystyny Chmielewskiej przygotowali montaż słowno muzyczny „Tęczowy motyl”. W piątek, 1 grudnia odbyło się podsumowanie tygodnia profilaktyki oraz występ grupy „ANTYMINA” – „Nie daj wysterować się na minę” oraz zostały wręczone nagrody za konkursy, które odbyły się w ramach tygodnia profilaktyki tj. „Uzależnienia wokół mnie”, konkurs plastyczny i turniej sportowy.

          W konkursie „Uzależnienia wokół mnie” I miejsce zajęła Wiktoria Ginter, II miejsce Michał Górnowicz, III miejsce Jakub Kwaśniewski. Również zostało przyznane wyróżnienie dla Weroniki Nadolskiej. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Justyna Brzeziańska, II miejsce Wiktoria Semrau i III miejsce Sandra Smętek. W turnieju sportowym I miejsce wywalczyła klasa Vb, II miejsce klasa IVb i III miejsce klasa VIb, w klasach starszych: I miejsce klasa II gim, II miejsce klasa III gim i III miejsce klasa VII. 

      Wszystkim gratulujemy! Całej naszej młodzieży życzymy, by zdobytą wiedzę i umiejętności umiała stosować w życiu codziennym oraz  rozwijała swoje zainteresowania i pasje.