12.09.2018

NARODOWE CZYTANIE

8 września po raz kolejny cała Polska połączyła się, aby świętować rodzimą literaturę – tegoroczną lekturą w zainaugurowanej przez Parę Prezydencką akcji Narodowe Czytanie zostało „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Również koczalska Biblioteka włączyła się w tę piękną tradycję. O godz. 15 uczestnicy mieli okazję usłyszeć trzy fragmenty powieści w wykonaniu mieszkańców Koczały i okolic. W zaprezentowanych odsłonach starano się oddać wielowymiarowość dzieła Żeromskiego. Zgromadzona w Letniej Czytelni publiczność wysłuchała zarówno scen tragicznych, jak i liryczno-humorystycznych. Nie zabrakło również charakterystycznych dla autora rozważań o Polsce.

Dodatkową atrakcją przygotowaną przez Bibliotekę było otwarcie mini-wystawy historycznej, na której można było zobaczyć znaleziska pana Andrzeja Strzeleckiego. Są to lokalne gazety, dokumenty życia codziennego, a także inne przedmioty pochodzące z początku XX wieku z dawnego Flötenstein.

Gminna Biblioteka Publiczna w Koczale serdecznie zaprasza do odwiedzin i zapoznania się z tą ciekawą kolekcją stanowiącą pamiątkę dawnych czasów.