10.09.2019

KORPUS SOLIDARNOŚCI

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemi Człuchowskiej w imieniu Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku oraz Regionalnego Centrum Wolontariatu w Słupsku bardzo serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu szkoleniowym dla organizacji i instytucji zainteresowanych wolontariatem długoterminowym.

Spotkanie odbędzie się dnia 12 września 2019 r. o godz. 12:00 w Urzędzie Miejskim w Człuchowie, Aleja Wojska Polskiego 1, 77-300 Człuchów (sala posiedzeń – I piętro).

Skierowane jest ono zarówno do podmiotów, które już wprowadziły wolontariat i chcą go rozwijać, jak i do tych, którzy dopiero o tym myślą i o wolontariacie nie mają żadnej wiedzy.

Spotkanie zostanie przeprowadzone w ramach realizacji Wieloletniego Programu Rządowego pn. „KORPUS SOLIDARNOŚCI”, stanowiącego odpowiedź na jeden z istotnych problemów w rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, jakim jest wciąż niski poziom zaangażowania Polaków w wolontariat w porównaniu z większością państw Zachodu.

W ramach oferty „KORPUSU SOLIDARNOŚCI” m.in.:

– szkolenia podstawowe i rozwijające skierowane do wolontariuszy,
– wsparcie wolontariatu szkolnego,
– akcje wolontariackie,

– poradnictwo,
– program benefitowy,
– bony edukacyjne,
– program małych grantów,

– obozy wolontariackie,
– konkursy,
– staże rozwojowe dla koordynatorów wolontariatu,
– szkolenia dla nauczycieli Szkolnego Korpusu Solidarności
, itd.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu można przesyłać drogą mailową na adres: [email protected] do dnia 10 września br. do godz. 15:00.

Informacja