7.05.2018

„Kijowa majówka” czyli pierwszomajowy pochód z kijkami

1 maja 2018 roku, punktualnie o godzinie 12.12 na placu przy ośrodku zdrowia rozpoczął się pierwszomajowy festyn, którego główną atrakcją był pochód z kijkami czyli nordic walking dla wszystkich chętnych. Do przemarszu zgłosiło się 34 uczestników, którzy do przejścia mieli trasę o różnym podłożu o długości 5 km. Trasę obsługiwało aż 38 wolontariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo i prawidłowość przebiegu trasy.

W kategorii „KOBIETY” zwyciężyła Pani Katarzyna Wasiniewska. Drugie miejsce zajęła Pani Katarzyna Rodziewicz, a trzecie Pani Justyna Lemańczyk – Czekieryło.

W kategorii „MĘŻCZYŹNI”  pierwsze miejsce zajął Pan Janusz Grzelak, drugie Pan Piotr Zmuda Trzebiatowski, a trzecie Pan Adam Kunicki.

Najmłodszą uczestniczką była Zofia Stanaszek, zaś najstarszą Pani Maria Gliszczyńska. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody i puchary, a uczestnicy pamiątkowe medale.

W trakcie zawodów nordic walking na placu odbyło się szereg atrakcji dla młodszych i starszych. Przeprowadzono konkurencje dla dzieci, w tym nawijanie sznurka na czas, skoki na piłce czy „Szczęściarz” – rzuty kostką, w których dzieci otrzymywały nagrody i słodkie niespodzianki.

Ponieważ 2 maj to święto flagi nie zabrakło także konkursu na największą flagę Polski. W tej konkurencji najdłuższe flagi wykonali: Janek Zegadło (9.50m x 1m) oraz Paulina Szafran (3.80 m x 1 m).

Dla dorosłych odbył się konkurs pod nazwą „Wiejski Strongman”, podczas którego ośmiu zawodników zmagało się z trzema konkurencjami: trzymanie beczki na czas, przerzucanie opony oraz rzut piłką lekarską.

Pierwsze miejsce i puchar zdobył w tej rywalizacji Pan Krzysztof Szygenda, drugie miejsce Pan Wojciech Mrozewski, a trzecie Wasiniewski Zdzisław.

W marszu z kijkami mogły także brać udział dzieci. Na specjalnie przygotowanej trasie wystartowały cztery zawodniczki. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła Zofia Dorawa, drugie Makarewicz Hanna, trzecie Emilia Mikołajczak, a czwarte Maja Landowska. Oczywiście wszystkie uczestniczki zostały nagrodzone.

Podczas imprezy dzieci mogły za darmo poszaleć na dmuchanych zamkach. Wszyscy mogli skosztować pysznych ciast i deserów przygotowanych przez Radę Rodziców w Koczale. Nie zabrakło też dla wszystkich pysznych hot – dogów serwowanych przez Firmę Goodvalley Polska, grochówki oraz soczków i batoników.

Organizatorami imprezy byli: sołectwo Koczała, LKS Granit Koczała, Gminny Ośrodek Kultury w Koczale oraz Rada Rodziców ZKiW w Koczale. Impreza została zorganizowania w ramach funduszu sołeckiego gminy Koczała, przy udziale sponsorów: Firmy Goodvalley Polska, Stal Serwis – Pana Roberta Makarewicza, Firmy Bosch Stencel Chojnice oraz sponsorów indywidualnych: Sołtysa Sołectwa Koczała, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych Rady Gminy Koczała, ubezpieczyciela imprezy Pana Krzysztofa Domina oraz Pani Anny Kurkin.