13.06.2019

Gminne zawody sportowo-pożarnicze

Dnia 8 czerwca 2019 r. ( sobota)  na boisku sportowym w Koczale odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Koczała.

W zawodach wzięły udział drużyny seniorów z OSP Bielsko, Pietrzykowo, Starzno i Koczała. Zaprezentowały się również drużyny młodzieżowe MDP dziewcząt z OSP Koczała i Pietrzykowo.
W ramach pokazu poza konkursem wystąpiły drużyny pożarnicze chłopców MDP Pietrzykowo, dziewcząt z MDP Koczała oraz drużyna  mieszana MDP Bielsko.

Przed startem Komendant Gminny OSP dh Kamil Reszke złożył Prezesowi Oddziału Gminnego ZOSP RP w Koczale dh Tadeuszowi Lisowskiemu raport o gotowości drużyn do zawodów, po czym rozpoczęto losowanie kolejności drużyn i przystąpiono do rywalizacji.

Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach – sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska z Komendy Powiatowej PSP w Człuchowie.

W rozgrywkach seniorskich I miejsce i puchar Prezesa ZG ZOSP RP w Koczale wywalczyła OSP Bielsko, II miejsce i puchar Wójta Gminy Koczała – OSP Pietrzykowo, III miejsce i puchar Przewodniczącego Rady Gminy Koczała – OSP Starzno, IV miejsce i puchar Dyrektora ZPD Tartak Bielsko – OSP Koczała.

W ramach rozgrywek młodzieżowych drużyn pożarniczych dziewcząt I miejsce i statuetki zdobyła drużyna dziewcząt z OSP Pietrzykowo, II miejsce i statuetki zdobyła drużyna dziewcząt z OSP Koczała

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy od organizatorów zawodów oraz nagrody ufundowane przez: Gminę Koczała, ZPD Tartak Bielsko, Nadleśnictwo Niedźwiady, Nadleśnictwo Miastko, Koło Łowieckie „OSZCZEP”, Państwa Gabrielę i Mariana Szulc oraz Pana Eugeniusza Dmytryszyna.

Wszystkim uczestnikom zawodów sportowo-pożarniczych serdecznie gratulujemy!
Fundatorom nagród oraz wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację zawodów, składamy gorące podziękowania.