26.10.2017

Dzień Seniora

W czwartek, 19 października 2017 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury po raz XXXVIII świętowaliśmy Dzień Seniora pod hasłem:”Piękny jest czas jesieni „.
Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00 Mszą Świętą, którą w intencji seniorów odprawił proboszcz parafii NNMP w Koczale – ksiądz Andrzej Malczyński.Do Gminnego Ośrodka Kultury oprócz seniorów przybyli także zaproszeni goście, między innymi: Wójt Gminy Koczała – Pan Eugeniusz Dmytryszyn, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Marek Bulczak oraz Dyrektor ZKiW w Koczale – Pani Wiesława Lisek – Fronczak.       Po oficjalnym powitaniu, głos zabrał  Wójt Gminy Koczała – Pan Eugeniusz Dmytryszyn, który tradycyjnie już ofiarował bukiet pięknych kwiatów jednej z seniorek. Prezenty dla seniorów w imieniu ZKiW przekazała także Pani Wiesława Lisek – Fronczak. Po wzniesieniu toastu za zdrowie wszystkich seniorów i tradycyjnym „100 lat”, rozpoczęła się część artystyczna. Wiersze  i popisy wokalne nagradzane były głośnymi brawami.

Podczas występów zaprezentowały się wokalistyki: Klaudia Minko, Natalia Malicz i Dominika Bukowska oraz panie: Agnieszka Dorawa i Halina Białek, które pokazały scenkę satyryczną autorstwa Janiny Czyż, pod tytułem: „Spóźnione żale”. Swoje talenty przedstawił także Klub Seniora, którego uczestnicy przy akompaniamencie pani Felicji Drwęckiej i pana Jerzego Walczyńskiego zaśpiewali kilka piosenek, zachęcając do wspólnej zabawy.Wspólne biesiadowanie  przeplatane było tańcami. Seniorzy na pewno zawstydziliby  swoimi umiejętnościami nie jednego młodego człowieka, gdyż nie każdy potrafi tańczyć walca, tango czy tańce ludowe: oberki i kujawiaki. Atrakcją imprezy były także popisy wokalne seniorów i to w kilku językach, gdyż nasza gmina słynie z wielokulturowości.Całość spotkania przygotowali i prowadzili pracownicy GOK.

Zorganizowanie  spotkania było możliwe dzięki sponsorom, którzy i tym razem nie zawiedli:Nadleśnictwu Miastko,Firmie Poldanor S.A,Firmie „Poltarex” Bielsko,Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Koczale,Pieczarkarni „Gardenia”Ośrodkowi wczasowemu „Bobo”,Panu  Karolowi  Zakryś, Państwu Gabrieli i Marianowi Szulc i Pani Annie Kurkin. Podziękowanie należy się także sołtysom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli i przyczynili się do  organizacji imprezy poprzez dowóz seniorów czy pomoc w obsłudze uroczystości.Seniorzy bawili się wspaniale do późnego wieczora i tylko żałowali, że takich imprez nie ma więcej.