15.06.2018

Dzień Dziecka i uroczyste otwarcie świetlicy w Wilkowie

W dniu 9 czerwca 2018 r. na placu rekreacyjnym w Wilkowie odbył się Dzień Dziecka połączony z uroczystym otwarciem długo wyczekiwanej przez mieszkańców sołectwa Trzyniec nowej świetlicy wiejskiej w Wilkowie.

Dzień ten obfitował w wiele atrakcji dla wszystkich zgromadzonych osób zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Zabawa dla dzieci rozpoczęła się o godzinie 15:00. Teatr „Fantazja” z Krakowa przygotował dla najmłodszych przedstawienie teatralne pt. „Księżniczka na ziarenku grochu” oraz liczne konkursy i gry dla dzieci. Atrakcją tego dnia była mała małpka (zapewne wiele dzieci widziało ją na ramieniu aktora). Każde dziecko biorące udział w konkursach i grach otrzymało nagrodę. Był także zamek dmuchany „Alladyn”, popcorn, bańki mydlane i baloniki zwierzaczki. Dodatkowo dzieci otrzymały słodycze i lody.

Dla wszystkich były kiełbaski z grilla i grochówka.

O godzinie 17:00 dokonano uroczystego otwarcia nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej. Najpierw Sołtys Sołectwa Trzyniec Czesław Kulinski powitał wszystkich zebranych zarówno zaproszonych gości, jak i przybyłych mieszkańców a następnie głos zabrał Wójt Gminy Koczała Eugeniusz Dmytryszyn.

Po przemówieniach nastąpiło przecięcie wstęgi.

Ks. Andrzej Malczyński poświęcił świetlicę.

Wszyscy obecni zostali zaproszeni do obejrzenia nowego obiektu oraz do skorzystania z poczęstunku przygotowanego przez mieszkańców sołectwa.

Budowa świetlicy wraz z zapleczem gospodarczym w Wilkowie rozpoczęła się 4 maja 2017 r.

Firma Usługi Remontowo-Budowlane Grzegorz Drewczyński z Brzeźna zrealizowała prace związane z wybudowaniem budynku świetlicy do stanu surowego zamkniętego oraz wykonaniem elewacji budynku. Prace budowlane związane z montażem stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej wykonała Spółdzielnia Rzemieślnicza „Novena” z Człuchowa. Prace wykończeniowe wewnątrz budynku wykonała firma Usługi Remontowo-Budowlane Wojciech Cyrzan z Bytowa. Instalacja elektryczna w budynku wykonana została przez pracowników Urzędu Gminy Koczała. Natomiast Zakład Gospodarki Komunalnej w Koczale zainstalował zbiornik bezodpływowy i wykonał przyłącze wodociągowe. Zakład Usług Budowlanych Grzegorz Rachwalski z Bielska wykonał parking przy świetlicy z kostki brukowej o łącznej powierzchni 375 m2.

Do świetlicy zakupiono stoły, krzesła, meble kuchenne oraz sprzęt AGD (m.in. chłodziarkę, kuchenkę gazową z piekarnikiem elektrycznym, zmywarkę oraz naczynia).

Całkowity koszt budowy i wyposażenia świetlicy wyniósł około 510.000,00 zł.

Świetlica w Wilkowie to obiekt wolnostojący, niepodpiwniczony, parterowy z nieużytkowym poddaszem. W budynku została wydzielona sala główna, zaplecze kuchenne, 3 pomieszczenia higieniczno-sanitarne (WC damski, męski i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) oraz szatnia i kotłownia z osobnym wejściem. Kubatura budynku wynosi 925 m3, powierzchnia zabudowy to 184,22 m2, a powierzchnia użytkowa wynosi 154,06 m2.